ocet jabłkowy na włosy
Blog

Co daje płukanie włosów octem jabłkowym?

Pielęgnacja włosów nie zawsze jest prostym zadaniem. Często pomimo dokładnego dbania o włosy i stosowania dobrych kosmetyków, sprawiają one wrażenie zniszczonych, pozostają suche, przetłuszczają się i są niezdolne do jakiejkolwiek stylizacji. W takich momentach można odnosić wrażenie, że wykorzystało się już wszystkie możliwe sposoby na ponowne przywrócenie ich blasku. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden skuteczny sposób. Jest nim ocet jabłkowy. Jakie są jego efekty? Jak go stosować? Dlaczego jest tak skuteczny? Odpowiedzi znajdziesz w tekście poniżej.

Kiedy najlepiej stosować ocet jabłkowy na włosy i jakie są jego efekty?

Procesy takie jak regularne farbowanie, częste używanie wysokiej temperatury do stylizacji czy rozjaśnianie zazwyczaj prowadzą do osłabienia kondycji i trwałości włosów. W takich przypadkach pielęgnacja przy pomocy octu jabłkowego okazuje się  wspaniałym pomysłem, ponieważ przynosi ona najlepiej zauważalne efekty. Pomimo największej skuteczności octu jabłkowego w wymienionych sytuacjach, warto stosować go, nawet gdy włosy nie są mocno zniszczone. Zadziała on korzystnie na zdrowie włosów, niezależnie od ich stanu, jednakże przy zdrowszych włosach efekt może nie być aż tak widoczny.

Stosowanie octu jabłkowego pozwala gruntownie odżywić włosy, za sprawą wielu zawartych w nim substancji odżywczych oraz witamin. Ocet pomoże również w pozbyciu się problemu przetłuszczania włosów. Jego działanie usuwa z ich powierzchni nadmiar sebum i czyni je łatwiejszymi do rozczesania. Oprócz tego kwasy zawarte w occie jabłkowym zamykają łuski włosów, przez co stają się one odporniejsze i bardziej lśniące. Warto również wspomnieć, że pielęgnacja octem wpływa pozytywnie na samą skórę głowy, ponieważ pozwala on utrzymać prawidłowe pH skóry i głęboko ją odżywić.

Jak stosować ocet jabłkowy do pielęgnacji włosów?

Ocet jabłkowy na włosy najlepiej wykorzystać w formie płukanki, którą stosuje się tak samo, jak każdą inną. Tak więc, jak przygotować taką płukankę? Wystarczy do 0,5 litra zimnej wody dodać jedną łyżkę octu jabłkowego i dokładnie wymieszać, aby uzyskać jednorodną mieszaninę. Tak przygotowanym roztworem należy płukać włosy przez kilka chwil, po czym wszystkie jego pozostałości spłukać wodą, pozbywając się tym samym nieprzyjemnego zapachu octu. Zapachem tym nie należy się jednak przejmować, bo nie jest on trwały, a sam ocet pozwala dokładnie umyć włosy.

Oczekując wspaniałych efektów, takie pielęgnacje należy powtarzać regularnie, lecz nie zbyt często. Płukanie przy pomocy octu należy stosować maksymalnie raz w tygodniu. Same efekty nie pojawiają się jednak w mgnieniu oka. Trzeba na nie poczekać w zależności od stanu włosów, może to być od kilkunastu dni do miesiąca. Natomiast po miesiącu, efekty będą już dobrze zauważalne.

Dlaczego ocet jabłkowy jest tak skuteczny?

Ocet jabłkowy to naturalny produkt, powstający w wyniku fermentacji jabłek. Zawiera on wiele witamin wpływających pozytywnie zarówno na cały organizm jak i na same włosy. Oprócz tego w occie znajdziemy wiele cennych pierwiastków i minerałów. Warto również pamiętać, aby wybierać tylko ocet niefiltrowany i niepasteryzowany. Dobry ocet jabłkowy łatwo rozpoznać po naturalnym osadzie na dnie butelki.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz