Blog

Transfer paliwa – jak to się odbywa z pomocą pompy do oleju napędowego?

Pompa do przetaczania paliwa jest częścią systemu tankowania, który przenosi paliwo z jednego miejsca na drugie. Często ze zbiornika magazynowego do pojazdu za pomocą dyszy dozującej. Jednak w tym ogólnym opisie istnieje ogromna różnorodność, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czego szukasz i jakie są wszystkie opcje, jeśli chodzi o pompy do oleju hydraulicznego.

Co robi pompa do przetłaczania paliwa?

Pompa paliwowa po prostu przesyła paliwo z jednego zbiornika do drugiego lub ze zbiornika do dyszy, dzięki czemu można je dozować do pojazdu. Pompa może być również używana do przesyłania paliwa z jednego samochodu do drugiego, a nawet do pobierania paliwa z pojazdu i z powrotem do pojemnika magazynowego. Do tego celu często szczególnie nadają się mniejsze pompy do oleju napędowego ręczne.

Z jakimi paliwami współpracują pompy do paliwa?

Ponieważ większość pomp do przesyłu paliwa jest przeznaczona do użytku komercyjnego, istnieje szczególnie szeroka gama przeznaczona do oleju napędowego. Jednak pompy są również dostępne do użytku z wszelkiego rodzaju paliwami i innymi płynami, w tym benzyną, AdBlue®, a nawet produktami spożywczymi.

Jak wybrać pompy do oleju napędowego?

Wybór najlepszej pompy do tankowania zależy od wielu różnych czynników dotyczących:

  • rodzaju tankowania, które musisz wykonać,
  • konfiguracji z których korzystasz,
  • lokalizacji, z których będziesz korzystać,
  • pojazdów, które musisz zatankować.

Niektóre z czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze pompy do oleju napędowego omówimy poniżej. Natężenie przepływu mierzy, jak szybko można wydać paliwo, w litrach na minutę (lpm). W zależności od wielkości pojazdów, które mogą być napełnione, oraz pojemności ich zbiorników, będziesz musiał wybrać pompę do przesyłu paliwa o odpowiednim natężeniu przepływu. Zbyt niska dawka oznacza, że napełnianie zbiorników może zająć dużo czasu, ale zbyt wysoka może spowodować rozlanie lub pienienie się, dlatego ważne jest, aby dokonać ostrożnego wyboru.

·         W przypadku mniejszych pojazdów, takich jak samochody osobowe, dostawcze, wózki widłowe i małe pojazdy przemysłowe, zalecana jest prędkość 50 l/min.

·         W przypadku pojazdów z większymi zbiornikami, takich jak ciężarówki, duże furgonetki, sztywne ciężarówki i pojazdy rolnicze, zalecana jest prędkość 70 l/min.

·         W przypadku pojazdów ze zbiornikami o dużej pojemności, takich jak autobusy i autokary, pojazdy przegubowe oraz ciężkie pojazdy maszynowe lub rolnicze, zaleca się prędkość 90 l/min.

Pompy są dostępne w różnych natężeniach przepływu zaprojektowanych tak, aby były odpowiednie dla różnych typów pojazdów.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz