dieta wysokobiałkowa
Blog

Dieta wysokobiałkowa – na czym polega i kiedy się sprawdzi?

Dieta wysokobiałkowa czy inaczej wysokoproteinowa to plan żywienia zakładający włączenie do jadłospisu produktów bogatych w ten składnik pokarmowy. Białko to podstawowy budulec komórek naszego ciała, dlatego takie żywienie z powodzeniem sprawdza się u osób aktywnych fizycznie, którym zależy na rozroście tkanki mięśniowej. Sprawdź, jak prawidłowo bilansować posiłki i kiedy dieta wysokobiałkowa przyniesie najwięcej korzyści.

Dla kogo dieta wysokobiałkowa?

Dieta wysokobiałkowa opiera się na wysokiej jakości produktach bogatych w białko pochodzenia zwierzęcego i roślinnego przy jednoczesnym ograniczeniu spożywania tłuszczy. Białko ma właściwości budulcowe, dlatego świetnie sprawdza się jako główny element żywienia u osób, którym zależy na kształtowaniu umięśnionej, jędrnej sylwetki oraz amatorskich bądź zawodowych sportowców.

Plan żywieniowy diety wysokobiałkowej można powierzyć specjalistom i zamówić catering dietetyczny z dostawą pod wskazany adres. Wówczas otrzymujemy zbilansowane posiłki z precyzyjnie wyliczoną kalorycznością i zawartością witamin oraz minerałów.

Dieta wysokobiałkowa będzie bogata w takie produkty, jak:

  • mięso (szczególnie chude mięso kurczaka oraz indyka i niewielka ilość chudej wołowiny),
  • ryby i owoce morza,
  • żółty ser,
  • twaróg,
  • jaja,
  • warzywa strączkowe,
  • kasze,
  • orzechy,
  • jogurty,
  • mleko.

Plan ten może również wpłynąć pozytywnie na utratę nadmiaru kilogramów, o ile będziemy się trzymali deficytu kalorii. W tym celu warto sięgać po potrawy pieczone, przygotowywane na parze, gotowane czy grillowane, a unikać żywności wysoko przetworzonej i jedzenia smażonego w głębokim tłuszczu.

Warto również podkreślić, że dieta wysokobiałkowa ma wysoki indeks sytości, co oznacza, że mamy ograniczony apetyt i nie sięgamy po przekąski pomiędzy posiłkami. Dzięki temu chudniemy szybciej i łatwiej, a słodkie i słone przekąski nie są tak kuszące.

Dieta wysokobiałkowa a wpływ na nerki

Warto podkreślić, że dieta wysokobiałkowa może mieć negatywny wpływ na układ krążenia oraz nerki. Dlatego przed wyborem tego typu planu żywieniowego warto skonsultować się z dietetykiem, a osoby, które cierpią na niewydolność nerek, powinny zdecydować się na inny rodzaj jadłospisu.

Dieta wysokobiałkowa od Fit-Body – minimum wysiłku, maksimum korzyści

Zależy Ci na skutecznej utracie tkanki tłuszczowej? A może jesteś aktywnym sportowcem i chcesz zatroszczyć się o swoje dobre samopoczucie? Dieta wysokobiałkowa od Fit-Body to idealny plan żywieniowy dla Ciebie.

Catering dietetyczny z dostawą pod same drzwi pozwala zaoszczędzić czas, dotychczas spędzany na zakupach spożywczych czy w kuchni. Dodatkowo, sięgając po żywienie przygotowane przez specjalistów, nie musisz się martwić o nieodpowiednie zbilansowanie.

Posiłki Fit-Body kucharze przygotowują na produktach od lokalnych dostawców z troską o zachowanie ciągu chłodniczego, dlatego otrzymujesz świeże i smakowite dania. Wejdź na stronę cateringu i zamów pakiet próbny Sport Plus, czyli dietę wysokobiałkową dla aktywnych.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz