Blog

Dynamiczne zmiany – papierowe słomki zastępują wykonane z plastiku

We współczesnym świecie pojawia się coraz silniejszy trend na ekologiczny tryb życia. Jest on dostrzegalny zarówno na poziomie międzynarodowym, globalnym (zakazy i nakazy Komisji Europejskiej odnośnie plastikowych opakowań), jak i lokalnym (indywidualne decyzje oraz preferencje konsumenckie).

Rynek dopasowuje się dynamicznie do zmian, dzięki czemu obecnie bez żadnych trudności możemy nabyć przedmioty wykonane z biodegradowalnych materiałów, dostępne w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jedną z jaskółek zmian jest możliwość zakupu słomek papierowych, zastępujących tradycyjne, wykonane z plastiku.

Papierowe słomki i wiele możliwości

Sklep internetowy posiada w ofercie bogaty wybór słomek z papieru w ponad 25 wzorach i kolorach. Materiał, z którego je wykonano, sprawia, że są to produkty całkowicie ekologiczne, ponieważ są biodegradowalne i jednocześnie kompostowalne, co oznacza, że można je nawet zakopać w ogródku, gdzie pod wpływem warunków atmosferycznych oraz działania bakterii rozłożą się do pierwotnej postaci i wrócą do gleby. Słomki papierowe mogą być również poddane recyklingowi lub wrzucone do kompostownika.

Papier w przeciwieństwie do plastiku jest materiałem całkowicie bezpiecznym dla organizmu człowieka. Sztuczny surowiec, z jakiego składają się plastikowe opakowania i inne przedmioty stanowił nieraz przedmiot badań naukowych, z których znaczna część dowiodła, że ma on negatywny wpływ na ludzkie ciało. Papierowe słomki stanowią zatem nie tylko ekologiczną, ale również zdrową dla konsumentów alternatywę dla dotychczas powszechnego plastiku.

Wbrew pozorom słomka z papieru to przedmiot trwały i solidnie wykonany. Jest odporna na temperatury w przedziale -25° C do 40° C, dlatego sprawdzi się w towarzystwie napojów zimnych i gorących.

Papierowe słomki  dla każdego

W sklepie internetowym możemy kupić papierowe słomki zarówno w hurcie, jak i w detalu. Są to produkty dostępne dla indywidualnych konsumentów, a także dla galerii handlowych oraz restauracji. Słomki papierowe nabywane dla celów gospodarstwa domowego znajdują zastosowanie głównie wiosną i latem podczas przyjęć w ogrodzie, rodzinnych grilli czy świętowania urodzin na łonie natury. Kolorowe i ozdobione wzorkami sprawią frajdę dzieciom i urozmaicą każdy napój.

Papierowe słomki sprawdzą się również w sytuacji, kiedy dana osoba przeszła mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi dentystyczne i chce chronić zęby przed przebarwieniami lub wpływem kwasów zawartych w sokach owocowych.

Słomki stanowią także nieodłączny element spędzania wolnego czasu na mieście. Trudno sobie wyobrazić bez nich napoje gazowane w restauracji czy też kolorowe drinki w klubie. Z uwagi na dużą ilość osób zamawiających soki czy inne płyny, liczba sztuk, jaką dziennie wydaje kelnerka oraz barman jest ogromna. Warto zatem zaopatrzyć restaurację lub pub w ładne, ekologiczne i bezpieczne dla konsumentów słomki papierowe. Są one również dowodem na troskę właścicieli lokalu o środowisko naturalne i wpływają na pozytywny wizerunek firmy.

Takie przedmioty powoli stają się alternatywą dla plastiku, lecz już wkrótce będą jedynymi dostępnymi na rynku słomkami, co oznacza korzyść nie tylko dla konsumenta, ale również dla środowiska naturalnego.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz