Elegancki wygląd kobiety
Blog

Elegancki wygląd kobiety

Większość kobiet od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że aby wyglądać atrakcyjnie, nie wystarczy tylko elegancka spódniczka, sweterek czy modny płaszczyk, zwłaszcza podczas jesiennych dni. Tak naprawdę o tym, czy dana stylizacja jest udana, czy też niejednokrotnie decydują dodatki do stroju, które mogą doskonale współgrać z pozostałymi elementami kreacji i dodawać paniom szyku lub wręcz przeciwnie, gdy są źle dobrane, zepsują każdy wizerunek.

Oczywiście, za atrybut kobiecości, z którym nie rozstaje się żadna przedstawicielka płci pięknej, uznawana jest torebka, której wybór uzależniamy od rodzaju stroju czy też okazji. Z pewnością, w dalszym ciągu popularne są torby workowate, z tego względu że są bardzo praktyczne, gdyż mogą pomieścić w sobie wiele przedmiotów. Poza tym, dużym zainteresowaniem cieszą się szykowne torebki skórzane w różnych odcieniach, które mogą przybierać różne kształty. Ze względu na to, że podczas jesieni często pada, rezygnujemy z płóciennych czy zamszowych torebek, które po przemoknięciu mogą ulec zniszczeniu. Jeśli chodzi o kolorystykę, to niekoniecznie musimy stawiać na ponure barwy, wskazana jest oryginalność i wesołe, żywe kolory są jak najbardziej pożądane, gdyż ocieplą nasz wizerunek. Warto zdecydować się także na różne wzory typu: kwiaty, kratka czy cętki.

Trzeba wspomnieć o tym, że panie chętnie zakładają do jesiennych strojów apaszki, szale i chusty. Największym zainteresowaniem cieszą się te z motywami orientalnymi, w szczególności indyjskimi. Poza tym, często zdobione są frędzelkami, koronkami, nawet pomponami. Mogą być gładkie lub marszczone oraz posiadają różne kształty.

Oprócz tego warto wspomnieć o biżuterii, wśród której największym uznaniem cieszą się korale, w szczególności drewniane, które doskonale współgrają z wełnianym sweterkiem. Mile widziane są długie kolczyki i bransolety będące wspaniałym uzupełnieniem kreacji w stylu boho bądź cygańskim.

Z pewnością, podczas ulewnych dni kobietom także towarzyszy parasol, który najczęściej ni w pięć ni w dziewięć nie pasuje w ogóle do stroju. Owszem, najważniejsze jest to, żeby był funkcjonalny i chronił przed deszczem, ale to nie znaczy, że nie może być też naszą ozdobą. Nie musi on w smutnych kolorach, gdyż żółć, róż, pomarańcz, turkus, czerwień czy zieleń mogą poprawić nam humor podczas pluchy. Nie powinniśmy się także obawiać oryginalnych deseni jak: kwiaty, grochy lub paski.

Poza tym, ważną rolę odgrywają także ciepłe rękawiczki, które powinny współgrać z barwą szalika, torebki czy nakrycia głowy. Najlepiej wybrać modele najwyżej jakości, aby mieć pewność, że nie będą nam w nich marznąć ręce. Oczywiście, preferowanym materiałem, z którego powinny być wykonane, jest skóra.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz