Blog

Jak ułatwić sobie okres letni karmiąc dziecko piersią?

Okres letni to niełatwy czas dla świeżo upieczonych mam. Wysokie temperatury mogą dawać się we znaki, szczególnie gdy chcesz nakarmić maluszka na świeżym powietrzu. Jeśli zdecydowałaś się na tradycyjną sukienkę, to rozebranie się w taki sposób, aby nie obnażać zbyt dużej części ciała publicznie, może być wręcz niemożliwe. Z tego względu warto postawić na specjalne sukienki dla kobiet karmiących. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także piękne i kobiece. Zobacz jak ułatwić sobie karmienie dziecka w letnie miesiące i co powinno znaleźć się w szafie każdej mamy.

Sukienki do karmienia piersią – karm bez skrępowania w miejscach publicznych

Karmienie dziecka w miejscu publicznym wiąże się dla wielu mam ze skrępowaniem. Jest to dość intymny proces dlatego nic dziwnego, że większość kobiet nie chciałaby być wtedy oglądana przez obcych ludzi. Niestety czasem dochodzi do sytuacji, gdy jest to konieczne i po prostu trzeba nakarmić głodne dziecko poza domem. W takiej sytuacji wystarczy ubrać, na siebie sukienkę do karmienia piersią. W sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć mnóstwo krojów, wzorów i kolorów takich sukienek więc żadna kobieta nie powinna mieć problemów z tym, aby znaleźć coś dla siebie.

Sukienki do karmienia piersią od tych tradycyjnych różnią się tym, że posiadają specjalny zamek w okolicach piersi. W momencie, gdy chcesz nakarmić dziecko, wystarczy go rozpiąć, odsłaniając tylko niewielką część ciała. Nie musisz się rozbierać i szukać ustronnego miejsca, aby nakarmić maluszka, większość osób może się nawet nie zorientować, że właśnie karmisz piersią.

Na co zwrócić uwagę wybierając sukienkę do karmienia piersią?

Wybierając sukienkę do karmienia piersią, należy kierować się kilkoma kluczowymi zasadami. Po pierwsze sprawdź materiał, z którego została wykonana sukienka, powinien być on wysokiej jakości, aby wytrzymał liczne prania. Kluczowe jest również to, aby był przewiewny, ponieważ latem łatwiej o zgrzanie się i przepocenie ubrania. Ważne są też detale takie jak jakość szycia i elementów takich jak zamki.

Najlepszym wyborem będzie zakup ciuchów do karmienia piersią u Polskich producentów. Decydując się na taki zakup, wspierasz Polską gospodarkę i masz pewność, że będziesz korzystać z wysokiej jakości ubrań, które posłużą Ci przez lata. Krój, kolor i wzór, to rzeczy, które także są istotne, jednak najważniejsza jest jakość. O wiele lepiej jest od razu kupić dobrą sukienkę niż co chwilę wydawać pieniądze na te gorszej jakości.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz