Czas wolny

Pomysł na aktywne ferie zimowe

Ferie zimowe to dwa tygodnie beztroski dla każdego ucznia. Młodzi ludzie oczekują z wielką radością na ten czas, dzięki czemu będą mogli w końcu odpocząć od szkolnych obowiązków.

Jako rodzice powinniśmy zadbać, aby ten okres nie był kojarzony z wiecznym leniuchowaniem i nic nie robieniem. Aktywne ferie zimowe to jest to, dzięki czemu dzieci nie tylko nie będą narzekać na nudę, ale również nie zapomną o ruchu przez te dwa tygodnie.

Półkolonie

Wielu rodziców odpowiednio wcześniej sprawdza ofertę półkolonii w swoim mieście. Takie półkolonie organizowane są przez domy kultury, szkoły, prywatne placówki edukacyjne. Naprawdę wystarczy wykorzystać zasoby informacji, jakie zaserwuje Google po wpisaniu odpowiednich haseł kluczowych, dzięki czemu będziemy wiedzieć na jakie zajęcia możemy zapisać swoje dzieci.

Do wyboru mamy na ogół zajęcia tematyczne, jak np. robotyka i programowanie, zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczne, jazda konna i tak dalej. Jeżeli nasze dziecko jest miłośnikiem przykładowo jazdy konnej, to warto poszukać zajęć w stadninie koni, gdzie już uczęszcza lub gdzie chciałoby uczęszczać.

Dobrym pomysłem są półkolonie sportowe, które powiązane są np. z piłką nożną. Dziecko będzie mogło się wybiegać i nie będzie przez cały dzień siedzieć bezczynnie w domu. Na takich zajęciach można znaleźć różne grupy wiekowe, dzięki czemu dziecko znajdzie się w gronie swoich rówieśników – co także wyjdzie z korzyścią dla niego.

Wyjazd rodzinny

Ferie zimowe to doskonała okazja do tego, aby zorganizować wyjazd rodzinny. Może nie uda się wykorzystać dwóch pełnych tygodni, ale ze spokojem na jeden tydzień lub przynajmniej na pięć dni się uda. W naszym kraju istnieje wiele popularnych ośrodków zimowych, gdzie przy okazji pobytu można potrenować swoje umiejętności w sportach zimowych. Najbardziej popularne są narty. Na nartach jeżdżą już nawet kilkuletnie maluchy, także ze spokojem można pomyśleć o tej formie rozrywki.

Jest także snowboard, który cieszy się mniejszą popularnością, ale także dostarcza mnóstwa satysfakcji i zadowolenia. Poza tym w górskich miejscowościach nikt nie będzie miał problemu z tym, aby znaleźć górkę, gdzie dzieci będą mogły do woli zjeżdżać na sankach! Każdy to kocha, nawet osoby dorosłe.

Skoro w niektórych regionach Polski podczas ferii zimowych nie ma mowy o czymś takim, jak śnieg, to warto go samodzielnie poszukać. Wyjazd na ferie zimowe to doskonały pomysł, dzięki czemu nikt nie będzie się nudził. Zamiast przesiadywania przed telewizorem można wypocząć aktywnie.

Mogą Ci się spodobać

1 komentarz

  1. Narty są świetną alternatywą na czas wolny.

Dodaj komentarz