Blog

Komoda biała to stylowy i funkcjonalny mebel do każdego wnętrza

Komoda biała to piękny i stylowy mebel, który jest również bardzo funkcjonalny, co pozwala wygodnie zorganizować przestrzeń w pokoju. Wygląd i wykończenie takiego mebla może być różne, więc może on zostać z powodzeniem połączony z absolutnie każdym wnętrzem.

Funkcje komody we wnętrzu

Trzeba przyznać, że komoda to funkcjonalny mebel, dlatego przydaje się w każdej przestrzeni życiowej i może pełnić następujące funkcje:

– Przechowywanie pościeli, ręczników.

– Osobista komoda dla każdego członka rodziny, można w niej wygodne przechowywać ubrania, bieliznę, rzeczy osobiste.

– Innym ważnym celem komody jest uzupełnienie i dekorowanie wnętrza mieszkania. Komoda biała to stylowy przedmiot we wnętrzu. Wybierając odpowiedni styl mebli, uzyskuje się piękną i wygodną sypialnię, salon, czy pokój dziecka.

– Komoda biała może służyć, jako stojak na telewizor lub inny sprzęt to pozwoli zaoszczędzić miejsce w domu.

Komoda biała także w pokoju dziecięcym

W sypialni dla dzieci powierzchnia komody może zmienić się w stół do przewijania. W szufladzie wygodnie jest przechowywać pieluchy, i ubrania dla dziecka. Istnieją modele do łazienki z wygodnymi szufladami do przechowywania przyborów toaletowych.

Te meble można łączyć, dzięki czemu mogą wykonywać kilka funkcji jednocześnie. Zewnętrzna powierzchnia komody może pełnić funkcję stołu, na którym można postawić kawę, położyć gazetę czy książką. Natomiast szuflady służą do przechowywania rzeczy. Można śmiało powiedzieć, że komoda biała to nie tylko praktyczny mebel, ale także stylowy element wnętrza. Ustawione na niej zdjęcia w ozdobnych ramkach podkreślają subtelność tego sprzętu.

Komoda biała we wnętrzach

Możliwe jest dodanie i podkreślenie niepowtarzalnego stylu wnętrza pokoju za pomocą komody. Jednym z ważniejszych czynników jest jej kolor, a także akcesoria. Komoda biała to bardzo elegancka i modna propozycja do wnętrz w stylu prowansalskim lub skandynawskim. Mebel z 4 dużymi pojemnymi szufladami, 4 mniejszymi szufladami w górnej części komody i metalowymi prowadnicami w szufladach stanie się praktycznym i pięknym uzupełnieniem każdego pomieszczenia.

Kolor biały jest zdecydowanie najbardziej popularny i modny w aranżacji wnętrz, więc można bezpiecznie wybrać tę opcję. Obecnie istnieje wiele różnych modeli tych mebli. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest model z czterema lub więcej szufladami. Inne równie popularne i stylowe modele to warianty zawierające drzwiczki na zawiasach.

Doskonałym pomysłem jest zainstalowanie komody w sypialni zamiast szafek nocnych. Piękno i wyrafinowany styl śnieżnobiałej sypialni zręcznie podkreśli połyskująca długa biała komoda. Białe modele idealnie pasują do wnętrza sypialni, wykonanej w ciemnych odcieniach brązu.

Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco niskie, najlepiej jest zainstalować wąską i wysoką komodę. Dzięki temu możliwe będzie wizualne poszerzenie pomieszczenia, zapewniając dodatkowe pionowe linie. Komoda stanie się niezbędnym pomocnikiem w aranżacji pomieszczenia. Komoda biała na wysoki połysk wykonana z płyty meblowej ze ściętymi frontami szuflad pod kątem 30° spełniających funkcje uchwytów będzie praktycznym i eleganckim akcentem sypialni.

Jak wybrać komodę?

Wybierając komodę, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, z jakiego materiału jest wykonana. Najczęściej są one produkowane z płyty wiórowej lub MDF na wysoki połysk lub matowe. Dobrej, jakości komody wyposażone są w automatyczny system push-click do otwierania mebli bez uchwytów. MDF to materiał przyjazny dla środowiska, nie zawierający toksyn.

Oczywiście najbardziej ekologiczną opcją będzie drewniana komoda. Modele drewniane są najczęściej ekskluzywne, stylowe i oryginalne, na przykład sosna bielona nadaje wnętrzu klasycznego charakteru. Przy wyborze komody białej drewnianej należy zwrócić uwagę na jej tylną ściankę. Nie powinna być zbyt cienka, ponieważ można ją dość łatwo zdeformować przez ciężar rzeczy, które będą przechowywane w środku.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz