Makijaż permanentny ust jest coraz bardziej modny
Blog

Makijaż permanentny ust jest coraz bardziej modny

Taki makijaż zamawia wiele pań

Skąd bierze się popularność makijażu permanentnego ust? Jest to makijaż dający trwały kolor przez rok czy półtora roku. Jest to dobre rozwiązanie i pozwala zaoszczędzić na zakupie pomadek do ust. Wysoka jakość takiego makijażu ust to sprawa godna polecenia. Do ust wprowadzane są pigmenty, które zmieniają kolor ust. Zabieg wykonywany jest cienką igłą w znieczuleniu. Jest to doskonały zabieg, pomagający zadbać o usta. Najpierw jest konsultacja i rozmowa, później wprowadzenie barwnika pod skórę. Barwnik musi spełniać europejskie normy i być dopuszczony do obrotu handlowego. Przeważnie jest różowy lub czerwony. Zabieg trwa od godziny do trzech godzin, jest to bardzo dobry i szybko realizowany zabieg. Dzięki temu zabiegowi usta będą ładne, ponętne, efektowne. Różowe lub czerwone, zależnie od preferencji klientki. Codziennie rano nie będzie trzeba korygować koloru warg, a to już jest bardzo dużo. Warto o tym pamiętać i spokojnie zadbać o to, by usta miały jak najładniejszy kolor i pięknie się prezentowały.

Korekta jest konieczna – nie wolno o tym zapominać

Po około miesiącu trzeba wykonać korektę takiego makijażu. Trwa ona od pół godziny do dwóch godzin. Dopigmentowuje się ubytki oraz uzyskuje się ostateczny efekt. Ubytki powstają w fazie gojenia, lepiej zatem wykonać korektę, aby uzyskać dobry, zadowalający efekt takiego działania. Makijażystka powinna być w kontakcie z klientką i mówić jej jak dbać o usta, przypominać o koniecznych wizytach. Jest to sprawa jak najbardziej konieczna i należy o nią zadbać. Bez tego nie ma zadowolenia i pięknego makijażu ust na długi czas.

Na jak długo jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny może utrzymać się nawet przez dwa lata. Po roku jednak należy go uzupełnić. Co wpływa na trwałość takiego makijażu? Typ i kondycja skóry mają znaczenie, ważne jest też doświadczenie oraz kwalifikacje specjalistki, jakość barwników oraz głębokość wprowadzenia pigmentu. Znacząca jest także właściwa pielęgnacja po zabiegu oraz regularne uzupełnianie barw. Decydując się na taki zabieg należy sprawdzić jakie recenzje ma dany gabinet i jak jest urządzony – czystość i higiena są najważniejsze. Jeśli cokolwiek budzi wątpliwości to należy wybrać inne miejsce na zabieg. Nie należy wybierać pokątnych zabiegów, tanich, ale wykonywanych w kiepskich warunkach. One na pewno nie dadzą oczekiwanego zadowolenia i nie sprawdzą się wcale. Lepiej zadbać o dobry zabieg i mieć go na długi czas. To jest bardzo ważna sprawa. Dbaj o makijaż i ciesz się nim przez długi czas.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz