Blog

Metoda laserowego usuwania rozstępów

Rozstępy pojawiają się na skórze przede wszystkim w wyniku gwałtownej zmiany masy ciała, w dużej mierze dotyczą kobiet i to dla nich są niezwykle istotnym problemem. Bardzo często zmagają się one z rozstępami po ciąży, ale te zmiany skórne mogą pojawić się także z wielu innych powodów. Bardzo ciężko jest usunąć rozstępy samodzielnie i domowymi sposobami. Sprawdź, jak usunąć rozstępy i poznaj skuteczną metodę usuwania rozstępów trwale i efektywnie.

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, które na początku mają jasnoróżowy odcień, jednak z biegiem czasu jaśnieją, stając się bardzo widoczne na powierzchni skóry. Najczęściej występują w obszarach:

ud
brzucha
pośladków
rąk
piersi

Przyczyną powstawania tych zmian skórnych jest gwałtowna zmiana masy ciała, dlatego bardzo częstym przypadkiem wśród kobiet są rozstępy po ciąży. Nie jest to jednak jedyne źródło powstawania tych zmian skórnych. Wiążą się one z każdym wahaniem wagi i mogą mieć swoją przyczynę również w

zaburzeniach hormonalnych
wzroście lub spadku masy ciała (szczególnie, jeśli występuje w bardzo krótkim czasie)
uwarunkowaniach genetycznych
zaburzeniach występujących w tkance łącznej

Rozstępy na skórze mogą pojawić się również u osób ćwiczących siłowo. Głównie kulturyści i sportowcy siłowi zmagają się z tym problemem w obszarze wewnętrznej strony ramion, na barkach oraz w wewnętrznej stronie ud. U kobiet rozstępy mogą pojawić się również po zabiegu powiększania piersi.

Zmiany skórne często są powodem kompleksów, gdyż ze względu na swoją strukturę pozostają bardzo widoczne. Występują również w miejscach, które odsłaniane są w porze letniej, szczególnie na plaży czy pływalni, co może powodować skrępowanie i obniżenie samopoczucia. Z tego względu, niezwykle ważną kwestią jest usuwanie rozstępów, które pozwala skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian. Istnieje kilka domowych sposobów usuwania rozstępów, jednak zmiany te są niezwykle trudne do samodzielnego zredukowania poprzez zastosowanie peelingów, masaży czy odpowiednich kosmetyków. Jedyną metodą na naprawdę skuteczne usuwanie rozstępów jest usuwanie rozstępów laserem.

Jak przebiega laserowe usuwanie rozstępów?

Usuwanie rozstępów laserem pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się tych nieestetycznych zmian z powierzchni skóry. Zabieg usuwania rozstępów odbywa się z pomocą urządzania iPixel. Zaletą tej metody jest delikatny, ale dogłębny proces resurfacingu, czyli usuwania martwych komórek tkanki skórnej. Usuwanie rozstępów laserem metodą Alma Harmony ma wiele zalet, między innymi:

szybkość – zabieg w porównaniu z innymi metodami wymaga mało czasu, a efekty widoczne są od razu
skuteczność – technologia Alma Harmony dociera do martwych komórek tkanki skórnej, co pozwala na trwałe i skuteczne usuwanie rozstępów
bezpieczeństwo – laser z urządzenia iPixel działa jedynie na martwe komórki, pozostając obojętnym na otaczającą je tkankę skórną, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla skóry
Efekty laserowego usuwania rozstępów

Już po pierwszym zabiegu usuwania rozstępów można zauważyć widoczne zmniejszenie zmian. Dla pełnego efektu gładkiej, jędrnej i napiętej skóry należy kilkakrotnie powtórzyć zabieg. W zależności od stanu i kondycji skóry liczba zabiegów wynosi od 3 do 5.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz