Blog

Multiagencja ubezpieczenia Wrocław OC/AC Domu, Firmy, Na Życie

Nikt nie chciałby z pewnością zachorować, wziąć udziału w wypadku czy stracić pracy, każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że takie wydarzenia się zdarzają i nie ma sposobu, aby całkowicie ich uniknąć. Na szczęście jednak istnieją takie produkty finansowe, jak ubezpieczenia. Dzięki nim tego typu sytuacje są obarczone mniejszą ilością stresu, ponieważ wiadomo, że będzie za nimi podążał zastrzyk bardzo potrzebnej gotówki. Dzięki temu nie będzie problemów z utrzymaniem w przypadku utraty źródła dochodów, finansowaniem leczenia czy naprawą uszkodzonego pojazdu.

Podczas wyboru ubezpieczenia można skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego, który jest powiązany z jednym konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym i będzie w związku z tym polecał jego produkty, ale nie tylko. Istnieją także multiagenci, którzy współpracują z większą ilością instytucji.

Wszystkie ubezpieczenia w jednym miejscu

Obecnie oferowanych jest znacznie więcej produktów ubezpieczeniowych niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Można podzielić je na kilka kategorii. Są to między innymi ubezpieczenia mienia, a więc na przykład samochodu (obowiązkowe OC, opcjonalne AC, NNW, Assistance i nie tylko) czy nieruchomości (domu, mieszkania, domku letniskowego).

To oczywiście dopiero początek, ponieważ dużą popularnością cieszą się także ubezpieczenia na zdrowie i życie, w tym ubezpieczenia szkolne oraz ubezpieczenia dedykowane osobom biorącym kredyty hipoteczne. Przydatne mogą być również ubezpieczenia firmy (w tym ubezpieczenie OC, obowiązkowe dla niektórych branż, a także ubezpieczenie floty lub cargo), a także wszelkiej maści ubezpieczenia turystyczne.

Warto postawić na taką agencję, która będzie zajmowała się jak najszerszym katalogiem ubezpieczeń. Wybierając multiagencję Ubezo.pl, można w jednym miejscu załatwić wszystkie wymienione ubezpieczenia i nie tylko.

Dzięki temu nie trzeba pamiętać w razie czego, do kogo się zwrócić z pytaniami czy gdzie szukać pomocy, jeśli pojawi się potrzeba wybrania kolejnej polisy. Na dłuższą metę takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla klienta, a także pozwala mu oszczędzić sporo czasu i energii.

Nie przepłacaj na ubezpieczeniu

Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami ubezpieczenia mogą nie być oczywiste dla laików, zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom skomplikowania niektórych polis (np. ubezpieczeń domu lub mieszkania). Łatwo jest pomylić się i niepotrzebnie przepłacić lub wybrać polisę, która pozwoli uzyskać jedynie niewielką kwotę w przypadku, gdy zostaną spełnione jej warunki.

Dlatego też lepiej powierzyć wyselekcjonowanie najlepszych polis specjaliście. Dodatkowo, pomoże on także ze wszystkimi formalnościami związanymi z ubezpieczeniem, dzięki czemu cały proces powinien być szybszy i sprawniejszy.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz