Blog

Nowoczesne grzejniki kanałowe

Współczesne grzejniki znacząco różnią się od tych produkowanych w poprzednim stuleciu. Dzisiaj poza funkcją ogrzewania, która jest priorytetem, nierzadko stanowią ozdobę domu.

Grzejniki kanałowe – czym są?

Grzejniki kanałowe to nowość na rynku, która zdobyła wielu fanów na całym świecie. Grzejniki te w całości umieszczone są pod posadzką. Biorąc pod uwagę, iż w ostatnich latach niezwykle popularne stały się przeszklone ściany, grzejniki kanałowe stanowią idealne rozwiązanie dla wnętrz otwartych. Ich montaż nie zabiera cennego dla nas miejsca i nie wymusza dostosowania aranżacji do ich rozmieszczenia. Duża zaletą grzejników kanałowych jest to, iż zmontowany blisko przeszklonej ściany tworzy swego rodzaju kurtynę cieplną, która skutecznie zatrzymuje chłód przedostający się do wnętrza przez okno.

Jaki grzejnik wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli grzejników kanałowych, zatem bez trudu można wybrać urządzenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Bez względu na rodzaj grzejnik powinien być dostosowany do strat ciepła pomieszczeń oraz możliwością montażu oraz funkcją, która mają pełnić. Przed zakupem upewnijmy się, jaką głębokością w warstwach stropowych dysponujemy. Jest to niezwykle ważne, gdyż grzejnik w całości musi znajdować się pod posadzką.

Grzejniki kanałowe z wentylatorami

Grzejniki kanałowe zostały wyposażone w specjalne wentylatory bezszczotkowe. Oznacza to, iż praca grzejników jest niemal bezgłośna. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż nie jesteśmy narażeni na wsłuchiwanie się w ciągłą pracę urządzenia. Grzejniki kanałowe to nowoczesne urządzenia, wykonane z najwyższej klasy materiałów, których zadaniem jest bezawaryjna praca przez wiele lat. Odporne na uszkodzenia mają ogrzewać nasze mieszkanie nawet przez cały rok. Umieszczone w podłodze, okryte są jedynie ozdobną kratką, przez którą wydobywa się ciepłe powietrze. Zadaniem wentylatorów jest chłodzenie urządzenia znajdującego się pod warstwą cementu. Poziom ich pracy nie przekracza 22dB(A), co uznawane  jest za granicę słyszalności.

Czyszczenie grzejników kanałowych

Wielu spośród nas zastanawia się w jaki sposób wyczyścić urządzenie, które w całości znajduje się pod podłogą. Otóż nic prostszego. Kratki grzejników łatwo się podnoszą ukazując serce grzejnika. Wszystkie elementy grzewcze zostały pokryte lakierem. Z tego względu aby zebrać gromadzący się kurz, wystarczy zaopatrzony w wąską końcówkę odkurzacz. Wszystkie elementy grzejnika można myć wodą z domieszką środka czyszczącego.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz