Blog

Wózki, łączniki a może pulpity – które akcesoria bankietowe to obowiązkowy must have?

Krzesła, stoły i fotele to jedne z pierwszych rzeczy, jakie rzucają nam się w oczy jako wyposażenie sali bankietowej. Istnieje jednak wiele dodatkowych elementów wyposażenia bez, których dobra sala bankietowa nie jest w stanie się obyć. Wózki, łączniki i pulpity czy zwróciłeś kiedyś uwagę na nie jako na wyposażenie sali? Przeczytaj poniższy tekst i sprawdź jaki jest must have wśród akcesoriów bankietowych.

Obowiązkowe wyposażenie sali bankietowej

Sala bankietowa nie mogłaby normalnie funkcjonować bez takiego wyposażenia jak stoły i krzesła. Jak powinny wyglądać? Dla wynajmującego najlepiej byłoby, gdyby mógł swobodnie wybierać spośród różnego rodzaju krzeseł i stołów. Jednak wiadomą rzeczą jest, że osoba prowadząca biznes nie zawsze może sobie pozwolić na taki wydatek, dlatego najłatwiej jest zainwestować w jeden rodzaj krzeseł wyściełanych o klasycznym wyglądzie i krzesła składane.

Natomiast wygląd krzeseł wyściełanych możemy dowolnie modyfikować poprzez zastosowanie pokrowców i obrusów w dowolnej kolorystyce, dzięki temu każda osoba będzie mogła dowolnie dopasować wygląd sali pod swój gust. Krzesła składane sprawdzą się idealnie podczas szkoleń, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych krzeseł zajmują mniej miejsca, a tym samym można ustawić ich o wiele więcej w pomieszczeniu. W sali bankietowej najlepiej sprawdzają się stoły klasyczne o prostokątnym kształcie. Natomiast w  przypadku szkoleń warto zaopatrzyć się w pulpity, które zastąpią tradycyjne stoły, a tym samym dadzą komfort uczestnikom szkolenia.

Zadbaj o obsługę

Pamiętaj jednak, że prowadząc salę bankietową warto zadbać nie tylko o komfort gości, ale również i obsługi. W tym celu na sali bankietowej nie może zabraknąć wózków metalowych służących do transportu i przewożenia krzeseł i stołów. Idealnie sprawdzą się tutaj również łączniki, dzięki którym obsługa sali w o wiele łatwiejszy sposób ustawi krzesła w równe rzędy.

Czego jeszcze nie może zabraknąć wśród akcesoriów bankietowych

Nie powinniśmy zapominać również o takich detalach jak kącik kawowo – herbaciany, notatniki, długopisy, a także przekąski. Przybory do pisania możemy rozmieścić przy każdym stanowisku, przez co nie będziemy powodowali zamieszania w pomieszczeniu w trakcie szkolenia. Na sali nie może również zabraknąć solidnego, metalowego wieszaka. Większość szkoleń obecnie jest prowadzona przy użyciu prezentacji, która jest wyświetlana na ścianie za pomocą projektora. Wynajmujący salę z pewnością nie będzie dysponował odpowiednim sprzętem do tego typu działań, dlatego powinniśmy pomyśleć o zakupie rzutnika wraz z osprzętem.

Przy tym wszystkim nie tylko prowadzący, ale i uczestnicy szkolenia z pewnością będą chcieli skorzystać z darmowego internetu, tak więc kolejnym niezbędnikiem na sali bankietowej jest szybkie łącze internetowe.  Pamiętajmy jednak, że sama sala szkoleniowa to nie wszystko. Warto również zadbać o kącik relaksacyjny, który zostanie wyposażony w wygodne i dość duże kanapy i fotele, gdzie uczestnicy będą mogli w przerwie usiąść i napić się w spokoju kawy.

Mogą Ci się spodobać