Odzież przydatna podczas biegania
Blog

Odzież przydatna podczas biegania

Regularne uprawianie sportu to rzecz coraz bardziej powszechna i coraz bardziej związana z modą. Wybór dyscypliny sportu jest rzeczą indywidualna i każdy powinien uprawiać taki sport jaki najbardziej mu odpowiada, gdyż dopiero wtedy jest możliwa odpowiednia motywacja. Czasami jednak nie wiadomo na co się zdecydować, a skoro są wątpliwości, podsuwamy najprostsze i nieangażujące bieganie! Nie wymaga ono od nas żadnych nakładów finansowych, gdyż biegać możemy wszędzie. Należy tylko sprostać często zmieniającym się warunkom atmosferycznym, w czym pomaga właściwa odzież sportowa. W poniższym poście doradzimy, jak właściwie dobrać odzież do biegania.

Kurtka do biegania powinna być wielofunkcyjna i chronić nas przed wiatrem i deszczem. Kurtka powinna być tak uszyta, aby zapewniała całkowitą swobodę ruchów. Bardzo istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów jest ściągacz u dołu kurtki, który powinien być sprawny i zapewniać indywidualna regulację. Odpowiednio ściągnięta kurtka nie podciągnie się nam pod szyję podczas biegu. Kieszenie – powinny być na tyle duże, aby można było w nich schować chusteczki, czapkę lub inne drobiazgi. Kolejnym istotnym elementem jest elastyczny ściągacz przy rękawach, który pomoże nam dodatkowo zatrzymywać ciepło.

Kurtka do biegania powinna być lekka, aby dodatkowo nie obciążać nas w biegu. Podczas zakupu nowej kurtki do biegania warto zwrócić uwagę na membrany jakie posiada, gdyż stanowią one dodatkową zaporę przed deszczem.

Bluza do biegania

Bluza pełni rolę izolatora ciepła, dlatego w chłodne dni warto nałożyć ją na bieliznę termoaktywną, która odprowadza pot i narzucić na koniec kurtkę, która ochroni przed deszczem i wiatrem. Bluzy do biegania powinny być cienkie i zapewniać swobodę ruchów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bluzy do biegania wykonanej z dzianiny ociepleniowej. Może mieć ona również półgolf, który dodatkowo osłoni nasze gardło.

Odzież i bielizna termoaktywna

Odzież do biegania powinna spełniać kilka kryteriów, przede wszystkim powinna „oddychać”, co oznacza, że powinna zapewnić odpowiednią regulację termiczną ciała. Wilgoć powinna być odprowadzona na zewnątrz, a materiał powinien być łatwy w suszeniu. Powinniśmy unikać bawełny i sztucznych materiałów, gdyż nasiąkają wilgocią i nie wypuszczają jej na zewnątrz. Coraz częściej polecana jest odzież i bielizna termoaktywna. Jest to odzież nowej generacji, produkowana ze specjalnych tkanin syntetycznych, które zapewniają odpowiednią regulacje termiczną. Taka odzież idealnie nadaje się do biegania, gdyż prócz swych właściwości termoaktywnych jest lekka i przylega do ciała.

Top do biegania

Najlepsze połączenie stroju do biegania w chłodniejsze dni, to bielizna termoaktywna w połączeniu z bluzą wykonaną z dzianin ociepleniowych typu polartec oraz kurtka wykonana z membran półprzepuszczalnych. Taki zestaw pozwoli nam zachować ciepło, ochroni przed wiatrem i odprowadzi wilgoć na zewnątrz.

Czapka do biegania

Podczas biegania warto, abyśmy zatroszczyli się o najważniejszy element naszego ciała, czyli głowę.

Można zaopatrzyć się w czapkę do biegania, zalecany w tym przypadku model wykonany jest ze specjalnych mikrowłokien, które pomogą w odprowadzeniu wilgoci na zewnątrz. Czapka powinna być elastyczna i wykonana w technologii bezszwowej.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz