jak zwiększyć produktywność
Blog

Związek na odległość – czy ta miłość ma szansę przetrwać

Każdy z nas pragnie być kochany

Tworzenie prawdziwego i szczęśliwego związku to marzenie wszystkich osób. Społeczeństwo od najmłodszych lat uczy nas, że rodzina jest podstawową wartością w życiu. Jej założenie i wypełnianie ról społecznych jest z góry narzucone. Dlatego właśnie każdy z nas pragnie poznać swoją wielką miłość, z którą spędzi resztę życia. Jednak często różne sytuacje losowe burzą tą idealną wizję. Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych są najczęstszym powodem zerwań. Dzieje się tak, gdyż związki  na odległość zaprzeczają sednu związku. Jest nim przebywanie z osobą, którą się kocha. Pragnienie spędzania czasu razem jest silne. W dobie internetu coraz więcej związków tworzy się na odległość. Wtedy pary spotykają się bardzo rzadko bądź w ogóle. Doprowadza to, do darzenia uczuciem wyobrażenia o danej osobie, a nie jej w rzeczywistości. Jednak co zrobić, aby związek na odległość mógł przetrwać? Jak postępować, aby nie stracić ukochanej osoby?

Porad jest wiele

Jednak najważniejsza jest determinacja i zaangażowanie. Nie można się poddawać i wątpić w związek. Istotą jest to, aby wyjazd jednego z partnera był wspólną decyzją. Para musi jasno i precyzyjnie ustalić w jaki sposób będą się kontaktować. Bardzo ważne jest wyznaczenie dni oraz godzin rozmów. Częste rozmowy w związkach na odległość to podstawa. Muszą być miłe i pozytywne. Należy unikać scen zazdrości oraz wyrzutów, że danej osoby przy nas nie ma. Budowanie ciągłego zaufania jest niezmiernie ważne. Warto pomimo odległości robić coś identycznego. Przykładem jest obejrzenie tego samego filmu bądź serialu. Wtedy podczas rozmowy możemy wymienić się opiniami, które dają nam poczucie zrobienia czegoś razem. Odwiedzajmy się tak często, jak to możliwe. Podczas spotkań celebrujmy wspólny czas. Bardzo ważne jest to, aby nie zasypywać drugiej połówki sprawami do załatwienia. Możemy sprezentować rzecz, która będzie przypominała o nas partnerowi.

Związki na odległość często niszczą miłość

Osoby, które nie potrafią bez siebie żyć nagle mając się tylko od święta, rezygnują ze związku. Ciągła frustracja, zazdrość oraz samotność przytłaczają. Nikt z  nas nie chce żyć w samotności. Jednak pomimo przeciwności można utrzymać związek. Wystarczy pełne zaangażowanie i determinacja obu stron. Nie jest to proste, ale wykonalne. Wysiłek jednej osoby nie zdał by się na długo.  Trzeba bardzo dużo poświęcić. Jednak czego się nie robi dla prawdziwej miłości. Każdy związek, nie tylko ten na odległość wymaga wyrzeczeń i kompromisów.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz