Czas wolny

Jakie uderzenia w tenisie powinniśmy znać?

Gdy rozpoczynamy przygodę z tenisem warto zapoznać się z krótką i treściwą teorią ważnych uderzeń. Aby poprawnie odbijać i serwisować, trzeba umieć podstawowe uderzenia. Pierwszy z nich to forhend. To podstawowe uderzenie w tenisie wykonywane z prawej strony. Przy uderzeniu forhendowym wyróżniamy trzy chwyty: wschodni, pół – zachodni oraz zachodni. Jednak podczas pierwszych treningów warto skoncentrować się na pierwszej opcji, czyli chwycie wschodnim, z angielskiego eastern forhend. Gdy nauczymy się poprawnie technicznie wykonywać forhend, to zauważymy, że jest on dominującym podczas gry i szybko przynoszącym zawodnikowi przewagę na korcie.

Podczas pierwszych treningów, warto przeanalizować z trenerem chwyt rakiety, ustawienie na nogach, pracę skrętną tułowia oraz punkt trafienia piłki. A przede wszystkim prawidłowe prowadzenie rakiety, dlatego istotne jest odpowiednie dobranie rakiety tenisowej. Rakiety tenisowe Babolat to najlepszy produkt dla początkujących tenisistów, w bardzo atrakcyjnej cenie. Każdy miłośnik tenisa znajdzie rakietę pod swoją dłoń.

Jak wygląda skrót w tenisie?

Gdy opanujemy pierwsze uderzenia warto zapoznać się z taktykami stosowanymi przez przeciwników. Skrót, z angielskiej nazwy drop shot, jest uderzeniem zagranym ze wsteczną rotacją, bardzo blisko siatki. Aby móc zagrać skrót trzeba bardzo dobrego czucia piłki oraz umiejętnego i precyzyjnego uderzenia. Ponieważ źle zagrany skrót jest idealną sytuacją dla przeciwnika, aby zaatakował wybitą piłką. Skrót jest zamaskowanym uderzeniem, gdzie przeciwnik do ostatniego momentu nie spodziewa się tego uderzenia. Najlepiej stosować skrót, gdy piłka jest wolna, na przykład na ceglanych kortach.

Czym jest top spin?

Top spin to inaczej kick serwis, charakteryzuje go duża rotacja. Po zagraniu serwisu piłka dynamicznie odskakuje w górę, a dzięki tej wysokiej rotacji, przelatuje bezpiecznie nad siatką. Wykorzystywany jest jako pierwszy serwis i regularny. Aby w pełni wykorzystać serwis top spin trzeba mieć idealnie dopasowaną rakietę pod względem ciężaru i naprężenia.

Przykładem mogą być najnowszej technologii rakiety marki Babolat, typu Pure Aero dają duże pole centrycznego trafienia tak zwany “sweetspot”. Balans zapewnia niezbędną kontrolę podczas uderzeń. Przesunięcie technologii Cortex Pure Feel sprawia, że czujemy i kontrolujemy każdy ruch. Dzięki parametrom jakie posiada rakieta nazywać możemy ją maszyną do spinu. Zapewnia przewagę na korcie bez względu na warunki. Do tego układ i specjalny kształt grommetów wspomaga idealne nadawanie rotacji.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz