Czas wolny

Wycieczka szkolna w liceum – gdzie zabrać uczniów?

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a co za tym idzie, czas wycieczek szkolnych. To właśnie okres przed zakończeniem roku szkolnego najbardziej sprzyja takim wyjazdom i daje możliwość do wypoczynku uczniom szkół. Chwila wytchnienia pozwoli licealistom zregenerować siły, które mogą okazać się niezbędne podczas kwietnia i maja, kiedy to uczniowie walczą o lepsze oceny na zakończenie klasy. Zobacz, gdzie warto zabrać uczniów i czy wycieczki szkolne 2 dniowe, to w tym przypadku dobry pomysł.

2 dniowe wycieczki szkolne dla licealistów – tak czy nie?

Liceum to okres, w którym uczniów trudno nazwać już dziećmi. Młodzież, która uczęszcza do szkół ponadpodstawowych, jest samodzielna. Co za tym idzie, ma nieco inne wymagania co do wycieczek szkolnych niż dzieci z młodszych klas. Dwudniowa wycieczka będzie w tym przypadku bardzo dobrym pomysłem, a uczniowie szkół średnich z pewnością ucieszą się na możliwość spędzenia kilku dni w innym mieście wraz z kolegami z klasy. Co prawda taki wyjazd wymaga nieco więcej organizacji niż wycieczka jednodniowa. Warto jednak o tym pomyśleć, jeśli mamy do czynienia z osobami, które są odpowiedzialne i nie sprawiają w klasie dużych problemów.

Miejsce wycieczki

Sporym wyzwaniem dla nauczycieli jest zawsze znalezienie miejsca, do którego można zabrać młodzież. Pamiętajmy o tym, że wycieczka musi nie tylko uczyć, ale także zainteresować osoby, które biorą w niej udział. Połączenie przyjemnego z pożytecznym może być w tym wypadku trudne, ale nie jest niemożliwe. Najlepszym pomysłem będzie zgromadzenie kilku pomysłów na wycieczkę i zapytanie uczniów o to, który preferują najbardziej. Najpopularniejsze kierunki to oczywiście morze np. Kołobrzeg, Trójmiasto i Hel lub góry, i rozsławione już Zakopane. Wycieczki na północ kraju będą z pewnością bardziej relaksujące i nieco spokojniejsze pod względem aktywności fizycznej niż te organizowane w górach. Często jednak trafiają się grupy uczniów, które od wypoczynku nad morzem o wiele bardziej wolą górskie szlaki i krajobrazy południa Polski. Zapytaj swoich uczniów, gdzie oni będą czuć się najlepiej.

Cena wycieczki

Organizując wycieczkę, należy także wziąć pod uwagę jej cenę. Tanie wycieczki szkolne mogą być nie tylko atrakcyjne, ale także będzie mogła sobie na nie pozwolić większość osób. Dla rodziców uczniów wycieczki to zazwyczaj spory wydatek i warto przygotować propozycje, które zamykają się w kwocie kilkuset złotych. Wycieczki zagraniczne mogą być już o wiele droższe i nie każdy uczeń będzie mógł na nie pojechać. W takim przypadku warto zorganizować tańszą alternatywę np. wycieczka za granicę jesienią, a tania wycieczka np. w góry wiosną.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz