Inne,Zdrowie i uroda

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest problemem, który spotyka nadzwyczaj wiele kobiet. Najczęściej wiąże się to z powstawaniem zaczerwienia na twarzy lub powstawaniem czerwonych pajączków na policzkach. Tego typu cera jest dodatkowo niezwykle wrażliwa na silny wiatr dodatkowo niewysokie także wysokie temperatury. Na słaby stan cery wpływa również zła dieta, a ponadto słońce. By poprawić jej wygląd, nie potrzeba sporo pracy. Wystarczy o nią dbać przy pomocy dobranych kosmetyków.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Najistotniejsze jest to, żeby strzec cerę przed działaniem słońca, zarówno latem, jak także zimą. W czasie wiosennym także jesiennym możemy używać smarów z mniejszymi filtrami. Jednakże latem i zimą, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze, stosujmy wyższe filtry przeciwsłoneczne. Należałoby dodatkowo zwracać uwagę na skład używanych przez nas specyfików. Przede wszystkim wykorzystywane przez nas smary powinny być wartościowe w składniki nawilżające oraz łagodzące. Pamiętajmy, iż skóra przy cerze naczynkowej jest bardzo cienka. Wykorzystywane przez nas środki, powinny nie zaledwie ją chronić, lecz jeszcze wzmacniać. Nieraz okazuje się, iż mimo wszystko dalej na buzi potrafią występować rumieńce lub pajęczynki, powstałe wskutek pękających naczynek. Dlatego też, coraz więcej dziewczyn decyduje się na poddanie specjalistycznym zabiegom. Mają one za zadanie zamknięcie popękanych naczynek.

Zabiegi dla skóry naczynkowej

Jednym spośród takich zabiegów jest laserowe zamykanie naczynek, któremu można się poddać w klinice medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, wiązka lasera podwyższa temperaturę naczynka krwionośnego. Rezultatem tego jest twardnienie czerwonych ciałek krwi, co prowadzi do zatrzymania naczynia. Wyniki widać już po jednym zabiegu, jednak mogą wystąpić przypadki, gdy jedna wizyta potrafi być niezadowalająca. By jednak jak najlepiej uchronić naszą cerę, po poddaniu się zabiegowi, warto dalej wykorzystywać stosowne kremy jak również specyfiki, które będą ochraniać i wzmacniać nasza skórę.

Mogą Ci się spodobać