aktywność fizyczna
Rozwój osobisty

Jak zadbać o sylwetkę? Rozpocznij przygodę z aktywnością fizyczną 

Ruch to zdrowie. Temu nie da się zaprzeczyć. Regularna aktywność fizyczna poprawia nie tylko naszą sylwetkę, ale także samopoczucie. Nie bez powodu mówi się o euforii biegacza, czyli zjawisku, gdzie po intensywnym wysiłku fizycznym nasz organizm produkuje wysokie ilości endorfin. Jednak zdajemy sobie sprawę, że łatwiej się mówi (lub pisze) niż robi. Siedzący tryb życia potrafi rozleniwić, a znalezienie mobilizacji do ćwiczeń nie jest łatwe. Jak jednak się przemóc? Zobacz, jak rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną i poprawić swoją sylwetkę. 

Znajdź aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność 

Wiele osób rezygnuje z wykonywania aktywności fizycznej, ponieważ regularny ruch traktują, jak niemiły obowiązek. W taki sposób faktycznie jest się bardzo łatwo zrazić. Jak więc wzbudzić w sobie motywację? Przede wszystkim zacznij od najprostszych aktywności – może być to spacer kilka razy w tygodniu, czy wyjście na basen. Możesz wypróbować także zajęcia fitness, czy zumbę. Kluczem jest szukanie i próbowanie, co sprawia Ci najwięcej przyjemności. Dla jednych będzie to bieganie, dla drugich podnoszenie ciężarów. Regularne wykonywanie aktywności fizycznej jest znacznie prostsze, kiedy sprawia Ci ona przyjemność. Więcej wskazówek znajdziesz na https://lepszaforma.pl/.

Wyznacz sobie dni aktywne 

Kluczem do zgrabnej sylwetki jest regularność. Niestety początki bywają trudne. Po początkowym zapale nasz entuzjazm gaśnie, szczególnie kiedy nie widzimy natychmiastowych efektów. I to jest moment, w którym nie wolno się poddawać. Wyznacz sobie dni aktywne – na przykład 3 do maksymalnie 4. Nie warto ćwiczyć codziennie, w ten sposób szybko się wypalisz. Dlatego lepiej jest zacząć małymi krokami i powoli wyrabiać sobie nawyki. Po kilku tygodniach zorientujesz się, że wykonywanie treningów weszło do stałego grafiku, a każde ominięcie ćwiczeń powoduje wręcz pustkę. 

Zgrabna sylwetka to nie tylko ćwiczenia 

Warto jednak pamiętać, że wymarzonej sylwetki nie osiągniemy tylko ćwiczeniami. Bardzo ważna jest także zdrowa i zbilansowana dieta. I prawda jest taka, że to tutaj właśnie pojawiają się największe problemy. Jak zacząć się zdrowo odżywiać? Przede wszystkim wyklucz ze swojej diety fast foody i żywność wysoko przetworzoną. Słodycze możesz zamienić na świeże owoce, lub daktyle – choć z nimi także nie można przesadzać. Pamiętaj, że zdrowa dieta nie musi być mdła i monotonna. Zbilansowane posiłki mogą być pełne smaku i niezwykle kuszące. Co ważne, osiągnięcie wymarzonej sylwetki to właśnie zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu z ćwiczeniami. Oczywiście nie oznacza to, że już nigdy nie możesz zjeść burgera. Warto przestawić się na zasadę 80/20, gdzie 80 proc. diety to zdrowe posiłki i 20 proc. to właśnie guilty pleasures.  

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz