Wnętrza

Stół cateringowy i jego najpopularniejsze wymiary

Nie sposób wyobrazić sobie, jak wyglądałyby imprezy firmowe, wesela, uroczystości plenerowe czy też wszelkie eventy bez cateringu. Jednocześnie zamówione jedzenie wymusza na organizatorach zadbanie o to, aby goście mieli miejsce do jedzenia, odpoczynku od zapewnionych atrakcji i wspólnego spędzania czasu. Stoły cateringowe stają się więc siłą rzeczy najważniejszym elementem wyposażenia podczas tego rodzaju imprez. Dlatego też warto dobrze je wybrać. Jakie wymiary są optymalne i na jakie stoły zdecydować się w danych okolicznościach?

Meble dostosowane do rodzaju imprezy

Charakter organizowanej imprezy powinien być najważniejszym czynnikiem wpływającym na ostateczny wybór stołów cateringowych. Sprawdzają się one zarówno podczas imprez w plenerze, jak i w zasadzonych lokalach. Mogą znaleźć zastosowanie podczas imprez rodzinnych, okolicznościowych, kulturalnych, firmowych i wielu innych. Wybór stołów zdeterminuje ilość osób, jaka będzie mogła zasiąść w jednym miejscu, a także ich komfort. Jeśli zależy nam na bardziej kameralnej atmosferze, warto zdecydować się na stoły mniejsze i okrągłe. Jeśli jednak przy stole będą siedzieć osoby, z których większość z nich nie zna się nawzajem, o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie wybranie stołów prostokątnych, które będą szersze i dłuższe.

Jakie są najpopularniejsze wymiary stołów cateringowych?

Ogromny wybór tego rodzaju stołów cateringowych może wprawić w zakłopotanie niejednego organizatora imprez. Istnieją jednak modele, które znajdą zastosowanie w najróżniejszych okolicznościach. Jeśli chodzi o małe stoliki koktajlowe w okrągłym kształcie, to dobrze sprawdzą się te o wysokości 110 cm i średnicy blatu 67,5 cm. Nieco większe i poręczniejsze będą w tym wypadku blaty o średnicy 88 cm. Z kolei duże stoły cateringowe o okrągłym kształcie najczęściej mają wysokość 74 cm i średnicę 115 cm. Do największych i często spotykanych należą w tym wypadku stoły o średnicy 180 cm. Alternatywą dla okrągłych stołów są wspomniane wyżej stoły prostokątne. W tym wypadku popularne wymiary rozpoczynają się od stołów o długości, wysokości i szerokości 122x61x74 cm, a kończą na wymiarach 180x74x74 cm.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed wyborem konkretnych stołów?

Wymiary stołów to nie wszystko, co wpływa na wybór. Kolejnymi czynnikami są ciężar oraz nośność stołu, które powinny być dostosowane do warunków panujących na imprezie. Jeśli na imprezie serwowane będą głównie napoje, lekkie przekąski i desery, nośność nie musi być duża. Co innego, jednak jeśli na stole pojawią się ciężkie potrawy na półmiskach i garnkach. Sam ciężar stołu powinien być również dostosowany do miejsca, w którym odbywa się impreza. Jeśli organizowana jest we wnętrzu, to stół sam w sobie nie musi być ciężki. Jeśli jednak event jest organizowany na zewnątrz, a pogoda tego dnia będzie wietrzna, to odpowiedni ciężar uchroni mebel przed przewróceniem się wraz z całą zawartością.

Mogą Ci się spodobać