Zdrowie i uroda

Dieta a wrzody

Niewątpliwie wiele osób stosuje różnego rodzaju diety. Myślę, iż jest to tak naprawdę jak najbardziej kwestia oczywista. Jednakże trzeba również pamiętać o tym, iż nie wszyscy stosują diety tylko i wyłącznie po to, aby się odchudzić. Są bowiem tacy ludzie, którzy stosują odpowiednie warunki żywieniowe ze względów zdrowotnych. I tak na przykład można stosować różnego rodzaju diety po to, aby przeciwdziałać wrzodom.

I właśnie o takiej diecie będziemy dzisiaj mówić. Otóż w różnego rodzaju chorobach pokarmowych, a zwłaszcza w wypadku różnego rodzaju dolegliwości żołądkowych (na przykład przy ubytkach błony śluzowej wyścielającej żołądek i dwunastnicę) jak najbardziej i zdecydowanie podstawowe znaczenie ma odpowiednia dieta. W takich właśnie przypadkach spożywane posiłki powinny być jak najbardziej pełnowartościowe. Zdecydowanie podstawowym składnikiem tak zwanej diety antywrzodowej są przeróżnego rodzaju białka, węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne oraz dodatkowo jeszcze oczywiście witaminy. Owe produkty, które są dozwolone w tak zwanej diecie antywrzodowej dzielimy na: budulcowe, energetyczne oraz regulacyjne. Co więcej, spożywane posiłki powinny być gotowane (zdecydowanie najlepiej na parze), pieczone w folii lub też duszone.

W przypadku tej właśnie diety absolutnie zapomnieć należy o smażeniu oraz o spożywaniu różnego rodzaju wywarów mięsnych, które wywołują zdecydowanie zbyt nadmierne wydzielanie się tak zwanego soku żołądkowego.

W przypadku diety antywrzodowej nie ma określonego limitu kalorii. Co więcej, z naszego nowego planu żywieniowego absolutnie i koniecznie należy wyeliminować różnego rodzaju ciężko strawne produkty, które niewątpliwie wręcz bardzo źle wpływają na nasz organizm (są to chociażby takie dolegliwości jak bóle brzucha, wzdęcia oaz zgaga). Z tego więc można wywnioskować, iż należy unikać takich składników jak kapusta, ogórki, rzepy, rzodkiewki, papryki, szczaw, cebula, grzyby, rośliny strączkowe (są to takie rośliny jak chociażby fasola, groch oraz soja).

Ponadto w diecie antywrzodowa należy również unikać różnego rodzaju wędzonych ryb oraz wędlin, ciemnego pieczywa, tłustego mięsa oraz wszelkiego rodzaju niedojrzałych, rak surowych jaki również i suszonych owoców. W przypadku diety antywrzodowej wręcz surowo zakazane są również wszelkiego rodzaju napoje gazowane, jaja gotowane na twardo, frytki, pyzy, placki ziemniaczane, kwaśna śmietana, smalec oraz słonina. Jak więc widać lista zakazanych produktów jest niezwykle długa, ale to wszystko przede wszystkim dla naszego zdrowia. Ponadto wartą uwagi rzeczą jest to, iż owa dieta antywrzodowa absolutnie nie zawiera słodyczy zawierających tłuszcz. Odpadają więc takie przysmaki jak chałwy, czekolady oraz orzechy.

W przypadku diety antywrzodowej trzeba również dość znacznie ograniczać ilość przypraw w posiłkach. Do tych przypraw zaliczamy takie rzeczy jak chociażby pieprz, papryka, musztarda, gorczyca, chili, curry oraz chrzanu. Ponadto niewskazany jest również ocet oraz wszelkiego rodzaju  kostki bulionowe. Ponadto, wszelkiego rodzaju szkodliwe przyprawy mogą śmiało zostać zastąpione na przykład wanilią, cynamonem, koperkiem oraz pietruszką. Niewątpliwie w przypadku diety antywrzodowej zakazuje się również różnego rodzaju używek. Zalicza się do tego grona kawę, herbatę, alkohol oraz papierosy. A to wszystko dlatego, iż zdrowie człowieka jest tak naprawdę rzeczą absolutnie niezbędną. Bez tego sobie w żaden sposób nie będziemy moli poradzić. Trzeba przyznać, iż dieta antywrzodowa jest dość rygorystyczna, jednakże każdy z nas doskonale wie, jak wrzody mogę uprzykrzyć człowiekowi życie. Jej skutki będą tylko pozytywne

Mogą Ci się spodobać