Zdrowie i uroda

Jak diagnozować i leczyć arytmię serca? Przenośne urządzenie EKG

Problemy z sercem dotyczą coraz większej ilości Polaków. Choroby serca dotykają nie tylko osób starszych. Coraz więcej młodych osób skarży się na choroby mięśnia sercowego. Zbyt wolna, zbyt szybka i nieregularna praca serca często jest trudna do wykrycia, ponieważ w początkowej fazie nie daje o sobie znać. Nie oznacza to jednak, że problem nie jest poważny – należy regularnie monitorować pracę serca, aby odpowiednio szybko zdiagnozować arytmię i zacząć ją leczyć. W wykryciu problemu z pracą serca może Ci pomóc urządzenie Kardia Mobile 6L – przenośne EKG.

Diagnozowanie arytmii serca

Arytmia serca to coś, czego czasem nie da się wykryć już po pierwszym badaniu. Wiele osób przechodzi arytmię bezobjawowo i przez wiele lat nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają problemy z sercem. Bezobjawowe problemy z sercem mogą w końcu zmienić się w postać objawową. Do najczęstszych objawów problemów z sercem zalicza się:

– duże zmęczenie,

– zawroty głowy,

– trudności z oddychaniem,

– zasłabnięcia,

– uczucie zbyt szybkiego lub zbyt wolnego bicia serca.

Jeśli zauważyłeś u siebie takie objawy, to warto się zbadać. Objawy mogą występować w różnym nasileniu i nie muszą występować wszystkie z wymienionych. Arytmia serca często nie jest jedyną chorobą, która niesie za sobą wymienione objawy. Objawy arytmii serca towarzyszą także wielu innym chorobom np. chorobom tarczycy lub też cukrzycy.

Przenośne EKG – sprzymierzeniec w diagnozowaniu arytmii serca

Aby potwierdzić lub wykluczyć arytmię serca należy wykonać badanie EKG. Można to zrobić w gabinecie lekarskim. Badanie polega na rejestrowaniu elektrycznej aktywności serca za pomocą specjalnych elektrod, które są przyczepione do ciała. EKG jest bezbolesne i trwa kilka chwil, więc tym bardziej warto je wykonać. Dzięki EKG można zbadać rytm serca i częstotliwość jego pracy. Dobrze przeprowadzone badanie pomaga wskazać zmiany w sercu. Po wykryciu problemów z sercem przez lekarza warto zaopatrzyć się w urządzenie Kardia Mobile 6L, czyli przenośne EKG.

Kardia Mobile to małe urządzenie, które można bez problemu przenosić. W dowolnym miejscu i czasie możesz wykonać badanie serca i wykryć nieprawidłowości np. migotanie przedsionków. Urządzenie szybko rozpozna zaburzenia rytmu serca. Wyniki możesz odczytać natychmiast dzięki dedykowanej aplikacji na telefon lub tablet. Aparat jest prosty w obsłudze i może z niego korzystać kilka osób. Warto więc w niego zainwestować i w ten sposób zadbać o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych.

Mogą Ci się spodobać