Zdrowie i uroda

Laserowa korekta wzroku. Wrocław żegna okulary i soczewki

Okulary i soczewki to niezbędne przybory nawet ponad 50% Polaków, a 72% z nas ma stwierdzoną wadę wzroku. Akcesoria te, mimo swych licznych zalet, potrafią uprzykrzać życie – okulary parują po wejściu do cieplejszego pomieszczenia, soczewki wymagają częstej wymiany i nie nadają się do noszenia przy podrażnieniu oczu, utrudnione jest również korzystanie z basenów czy niektórych aktywności sportowych.

Wszystkie te problemy może pomóc rozwiązać laserowa korekta wzroku. Wrocław korzysta z nowoczesnych metod.

Laserowa korekta wzroku Wrocław – na czym polega zabieg?

Laserowa korekta wzroku, nazywana również chirurgią refrakcyjną, to powszechny zabieg, którego historia sięga 1990 roku, a w Polsce został wprowadzony po raz pierwszy 10 lat później. Operacja może mieć dwojaki charakter:

  1. Chirurgia refrakcyjna rogówkowa – zabieg polega na usunięciu wady wzroku przy pomocy lasera. Technika ta wykorzystywana jest przy krótko- i dalekowzroczności oraz astygmatyzmie,
  2. Chirurgia refrakcyjna soczewkowa – zabieg polega na wymianie upośledzonej soczewki oka na sprawną lub zastosowaniu dodatkowej soczewki. Tę metodę najczęściej wykorzystuje się przy starczowzroczności.

Jakie korzyści przynosi laserowa korekcja wzroku? Wrocław i jego mieszkańcy mogą korzystać z zabiegów, które trwają kilkanaście minut. Operacja jest zupełnie bezbolesna, a efekty natychmiastowe. Dodatkowo, lasery pozwalają na dużą precyzję, dlatego umożliwiają korektę takich schorzeń, które nie poddawały się dotychczasowym metodom terapeutycznym.

Warto również podkreślić, że zabieg ten przynosi długotrwałe efekty, a pacjent już w pierwszej dobie po operacji zyskuje wyraźne widzenie i może wrócić do codziennych zajęć.

Kto może się zgłosić na laserową korektę wzroku? Opinia lekarzy

Jakie warunki należy spełnić, aby zakwalifikować się na laserową korekcję wzroku? Wrocław dysponuje nowoczesnymi, dobrze zaopatrzonymi klinikami, które stale poszerzają swoją ofertę, dlatego coraz więcej pacjentów sięga po chirurgię refrakcyjną. Są to przede wszystkim osoby, które:

  • mają krótkowzroczność o wartości do -12 dioptrii,
  • mają dalekowzroczność o wartości do +6 dioptrii,
  • mają astygmatyzm o wartości do 6 dioptrii.

Jakie są przeciwskazania do laserowej korekty wzroku? Opinia lekarza będzie miała decydujące znaczenie, dlatego warto zapisać się na wizytę kwalifikującą. Podstawowe czynniki wykluczające możliwość operacji to m.in.: choroby współistniejące oczu, zbyt młody wiek pacjenta, nieustabilizowana wada, okres ciąży i karmienia piersią oraz niektóre schorzenia niezwiązane z narządem wzroku.

Laserowa korekta wzroku – Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Chcesz zapisać siebie lub bliską osobę na laserową korektę wzroku we Wrocławiu? Sięgnij po usługi doświadczonych specjalistów, którzy korzystają z nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie aparatury. Sprzęt ten nie tylko pozwala na operacje o większej precyzji, ale również kwalifikację pacjentów z większymi wadami czy dodatkowymi obciążeniami. Już dziś poznaj szczegóły zabiegu i zapisz się na wizytę kwalifikacyjną do Wrocławskiego Centrum Okulistycznego.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz