Blog

Najpopularniejsze programy do odzyskiwania danych

Kto z nas nie miał kiedyś problemu z utratą danych z twardego dysku? Przypadkowe usunięcie folderu zawierającego pamiątkowe zdjęcia, dziecko, które przez chwilę naszej nieuwagi usunęło nam arcyważny dokument, którego nigdzie nie skopiowaliśmy lub zwykły błąd naszego dysku, który doprowadził do utraty danych. Te i wiele podobnych problemów jesteśmy w stanie rozwiązać samodzielnie, bez konieczności udawania się do wyspecjalizowanego zakładu, którego domeną jest odzyskiwanie utraconych danych. Jedyne czego potrzebujemy to program komputerowy, służący do odzyskiwania danych, chwili czasu i zaangażowania. Poniżej przedstawiono trzy popularne programy, zarówno te darmowe, jak i płatne, do samodzielnego odzyskiwania utraconych danych.

Pierwszym opisywanym programem do odzyskiwania danych jest bardzo szybki i niezwykle skuteczny program UndeletePlus. Służy on głównie do przywracania plików, które zostały usunięte przypadkowo z dysku twardego. Poradzi sobie nie tylko z plikami utraconymi z dysku twardego, ale także z kart pamięci, czy też z przenośnych dysków. Ponadto poradzi sobie z przywróceniem plików, które zostały usunięte przez wirusy bądź szkodliwe oprogramowanie, które spustoszyło nasz twardy dysk. Proces odzyskiwania plików, który polega na przeskanowaniu dysku twardego w poszukiwaniu utraconych plików, zakończony jest stworzeniem bazy danych utraconych elementów i sprowadza się do zaledwie kilku prostych czynności, polegających głównie na klikaniu myszką. Program jest kompatybilny ze wszystkimi systemami plików.

Innym równie skutecznym narzędziem do odzyskiwania utraconych danych jest program Recuva. Firma Piriform dostarczyła na narzędzie, które jest dedykowane dla systemu Windows. Program jest intuicyjne, podobnie jak w przypadku UndeletePlus, można dzięki niemu odzyskać pliki zarówno z dysku twardego, jak i z przenośnych dysków lub innych urządzeń, które służą do przechowywania danych. Cały proces odzyskiwania utraconych danych, po raz kolejny sprowadza się do kilku przewidywalnych kliknięć myszką. Już po zaledwie chwili otrzymujemy kompaktową listę odzyskanych plików, gotową do naszej analizy. Po wyborze interesujących nas plików do odzyskania, program robi resztę za nas. Wirusy, awarie, czy przypadkowe usunięcie plików już nigdy nie będzie dla nas destruktywne w skutkach, ponieważ dzięki Recuva, możemy w sposób zupełnie bezbolesny i szybki odzyskać stracone dane. Biorą pod uwagę fakt, że program jest zupełnie darmowy, stanowi świetną alternatywę dla osób, które nie chcą płacić za jednorazowy błąd.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz