Wnętrza

Kominki do nowoczesnego domu

Kominki cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób urządzających lub remontujących swoje domy. Ich szeroki wybór pozwala na dobranie odpowiedniego rozmiaru, wyglądu oraz sposobu opalania. Dzięki temu nasze wnętrza wyglądają nowocześnie i przytulnie i pozwalają cieszyć się komfortem mieszkania.

Kominek w salonie

Najczęściej kominki możemy spotkać w salonie. Zazwyczaj są to kominki opalane drewnem, choć coraz częściej zdarzają się instalacje powalające na opalanie gazem. Wszystko zależy od warunków mieszkalnych oraz naszych preferencji. Posiadanie kominka niewątpliwie wpływa na to, w jaki sposób my oraz nasi goście postrzegają nasze wnętrze. Obecność zabezpieczonego ognia wpływa na atmosferę, ociepla wizualnie całe pomieszczenie i sprawia, że w naszym domu robi się przytulnie. Dlatego też warto wziąć pod uwagę jego instalację i dostosować ją do naszych potrzeb.

Możliwe, że jesteśmy miłośnikami literatury i lubimy poświęcać swoje wieczory na czytanie książek. W takim układzie obok swojego kominka powinniśmy postawić wygodny fotel lub sofę, stolik kawowy, który pozwoli nam na trzymanie przy sobie najpotrzebniejszych rzeczy oraz regał, na którym będziemy układać swoje egzemplarze. Do takiej aranżacji nie trzeba wbrew pozorom wiele miejsca. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób rozplanujemy swój wystrój i jakie rozmiary mebli dobierzemy.

Kominek w sypialni

Choć sypialnia kojarzy się jedynie z miejscem wypoczynku oraz intymności, coraz więcej osób w taki sposób je urządza, by móc w nich spędzać wiele godzin również w ciągu dnia. Jeśli pozwala nam na to metraż, to oprócz łoża możemy również postawić wygodny fotel, stolik, biurko lub cokolwiek, co będzie nam potrzebne. Wiele osób potrzebuje ciszy, by móc odpocząć, zrelaksować się, pomedytować lub po prostu wyciszyć się.

Niestety mieszkając w wiele osób w jednym domu często nie mamy takiej możliwości. Z pomocą przychodzą nam sypialnie, które stają się swego rodzaju azylem. Umieszczając w nich kominek możemy stworzyć wyjątkową atmosferę, która pozwoli nam na wsłuchanie się we własne potrzeby, jak i spędzenie wyjątkowej nocy ze swoim partnerem.

Biokominek

Osoby posiadające własne mieszkanie lub domy bez odpowiedniej instalacji decydują się na biokominki. To nowoczesne rozwiązanie, które jest znacznie tańsze od tradycyjnego kominka oraz bardziej przyjazne dla środowiska. Biokominki opalane są biopaliwem, do którego nie musimy dostosowywać wentylacji. Wystarczy uchylić okno, by przewietrzyć pomieszczenie po kilku godzinach palenia. Ogromnym plusem biokominków jest fakt, że wiele z nich jest mobilnych.

Oznacza to, że możemy je przekładać w zależności od naszych potrzeb. Dzięki temu jednego wieczoru nasz biokominek może się znaleźć w salonie, drugiego w sypialni, a trzeciego w pokoju dziecka. Niestety biokominki dają mniej ciepła od tych tradycyjnych kominków, dlatego też przed zakupem jakiegokolwiek rodzaju musimy wziąć pod uwagę zarówno nasze oczekiwania, jak i możliwości instalacyjne budynku, w którym mieszkamy.

Jeżeli interesują was również piece kaflowe, to więcej informacji znajdziecie na stronie SzalonyMax.pl

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz